Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tylovské fórum

Diskuzní fórum není anonymní, proto se, prosím, představte...

Tylovice.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Návrh Michala Solanského z 11.2.2012

(Redakce Tylovice.cz, 14. 4. 2013 18:19)

Michal Solanský se k osadnímu výboru vyjádřil již loni v únoru (viz diskuse níže) a navrhl Lenku Vičanovou a Jana Surého.

Pohár

(Petra Solanská, 7. 7. 2012 18:40)

Ja též ja též !!!!!!!!!!!!!

poha'r

(Lenka Miklova, 5. 7. 2012 22:31)

Moc gratuluju tylovsky'm hasicum k ziskani poha'ru !!!

Uvítání Svaťe Božáka.

(Tylovjani, 26. 6. 2012 22:53)

Kdy uděláme špalír Svaťovi při příjezdu??
Snad i v noci by se Tylovjané sešli,nebo ne??
Čekáme na odpověď rodiny a přátel. Tylovjané

Evelína

(Petra Solanská, 19. 4. 2012 15:36)

Gratuluju tylovským hasičom k nové Evelíně!! :) Ať dobře slůží a hlavně pořádně stříče! :)

Re: Evelína

(Standa, 7. 6. 2012 21:15)

Děkujeme, zatím slouží na jedničku a hadice nám tvrdnů:D a už aj jakýsi hrnec jsme vyhráli;)

Pozdrav z Los Angeles

(Lenka a Svaťa, 7. 6. 2012 20:03)

Zdravíme ze slunné Kalifornie celé Tylovice. Děkujeme za podporu, budeme ji potřebovat. Po krátkém odpočinku, nastává práce a trénink, ale určitě si najdeme čas i na poznání této země. Dnes plánujeme cestu do Hollywoodu.
Je tu pěkně, ale můžeme vás ujistit, že naše Valašsko nemá konkurenci.

Cykloturistika

(Tereza Koubková, 11. 4. 2012 13:04)

Dobrý den,
já bych na Vás měla prosbu. Píšu diplomovou práci o cykloturistice na Rožnovsku a mám vypracovaný dotazník, potřebuju jich však 100 vyplněných. Proto Vás touto cestou prosím, kdo by měl zájem dotazník vyplnit, aby se mi ozval na mail MinjiaTK@seznam.cz.
Děkuji.

Re: Cykloturistika

(Michal Solanský, 19. 4. 2012 14:25)

Pokud máš ještě zájem, rád dotazník vyplním a pomůžu Ti

Lípa u Křížku

(Jakub, 2. 4. 2012 12:30)

Hezký den,
jsem opravdu znechucen rozhodnutím města pořezat i zdravou lípu u Křížku v Tylovicích, která nikoho neohrožovala. Jedná se o tu, která stála nejblíže autobusové zastávce. Dřevo bylo naprosto zdravé a lípa fungovala i jako přirozená ochrana lidí čekajících na autobus…. To, že si někdo už dřevo předem „zajistil“ pro své topení a nechal nařezal již přímo na špalky, bylo také evidentní a smutné…. Zdravé dřevo z tak krásného stromu slouží jako cenný materiál např. pro řezbáře a ne na topení, když už k muselo dojít k pokácení zdravého stromu!!!

Pro ty co mají zájem

(David, 6. 2. 2012 21:56)

Zkuste si projít nezávislý průzkum veřejného mínění http://zivot-v-roznove-pod-radhoste.vyplnto.cz/

Jak dopadla anketa?

(Miarková, redakce Tylovice.cz, 28. 2. 2012 14:46)

Zúčastnilo se jí 343 respondentů a výsledky průzkumu spokojenosti s úrovní života v Rožnově pod Radhoštěm najdete zde:
http://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/zivot-v-roznove-pod-radhoste/

Osadní výbor.

(Surý Jan, 27. 2. 2012 10:33)

Zdravím všechny na Tylovském fóru.
Jelikož jsem v jednom příspěvku objevil své jméno, odhodlal jsem se k napsání příspěvku. Nevím co tím chtěl básník říci, proto se pouze zaměřím na tři otázky dané k diskuzi:
1/ Založení osadního výboru je velice nutná věc, neboť zástupci města budou mít partnera pro jednání o záležitostech naší bývalé obce.
2/ Co Tylovicím chybí? Odpověď je jednoduchá. Chybí jim to co mají v Hážovicích. Skupinka několika lidí vyrostlých v obci, kteří dokáží celou dědinu sjednotit a vlastním příkladem motivovat k akcím pro celou dědinu. Vždyť udělat takovou věc jako byla přprava oslav výroč íHážovic a vydání třídilné knihy, to je počin který dělají jinde celé týmy minimálně rok a tady to dokázaly čtyři rodiny s pomocí zbytku obce!
3/ Pro založení osadního výboru každopádně jsem. Když jsem za bezesné noci přemýšlel o tomto tématu nepřišlo mně na mysl žádné konkretní jméno, které byy splňovalo kritéria pro kandidáta do osadního výboru (tylovský původ a vlastenectví, ochota pilně pracovat pro svou dědinu a ne pouze pro její část, dokázat se domluvit s ostatními členy výboru, nedat se otrávit případným neúspěchem atd., atd...).
Situace v Tylovicích proti Hážovicím je o to složitější, že jsou větší a členitější a náhled na to co je nejdůležitější se podstatně liší podle toho kde občan bydlí a co by musel obětovat. Stejně většina, hlavně nových Tylovjanů, se cítí více Rožnováky a vztah k bývalé obci je velice malý.
Možná jsem nechtě urazil někoho z pravověrných Tylovjanů, proto prosím za prominutí. Ale tak to cítí neurozený Tylovjan Jan Surý.
P.S. Myslím si, že návrhy kandidátů do osadního výboru by měly padnout na nějaké Valné hromadě všech občanů. Internet je sice silné medium, ale všichni jej nemají, nebo mu nedůvěřují.

Záchrana Hospody Harcovna

(Michal Slovák, 26. 2. 2012 17:44)

Všechny vás zdravím. Hned předem doufám že vás touhle skupinou nebudu obtěžovat. Protože si myslím že víte co se v naší Hospodě děje.... Už se víc na to nemohu dívat Jak tam parazituje ten hmyz. Pomozte zachránit hospodu která má historii Skvěle chutné kuchyně, výborného piva a příjemné obsluhy.
Piště vzpomínky a zkušenosti ze součastnosti. Sdílejte s lidmi kteří si myslíte že k tomu mají taky co říct. Věřím že společně změnu dokážeme. http://www.petice24.com/signatures/zachrana_hospody_harcovna/ http://www.facebook.com/groups/244226018997786/

Osadní výbor

(Michal Solanský, 11. 2. 2012 12:26)

A, Založení osadního výboru určitě pomůže ,tzv. starým Tylovicím,tj.Dolní Dráhy,Horní Dráhy, tzv.selská strana /mimo Balkán/.
V čem? Vtom, že si naše děti a naše vnučky budou moci projít po této dědině beze strachu o,svůj život a nějaký úraz.

B, Bezpečný průchod Tylovicemi - / po komunikacici/ chodník ???


C,-jsem
- Lenka Vičanová
Ze starších - Surý Jan - přímo sa ho to týče

re: osadní výbor

(David Baroš, 8. 2. 2012 22:05)

Vážené dámy, vážení pánové,

začátkem chci vyjádřit upřímné poděkování paní Miarkové za spuštění nejen těchto stránek, ale také odstartování diskuze na téma osadního výboru.
Tento krátký příspěvek nebudu zatěžovat jakoukoli polemikou nad přístupem města Rožnova p. R. k Tylovicím, myslím si, že prostoru k této problematice bude ještě dost, alespoň v to doufám.

Co se týká založení osadního výboru, dovolím si velmi stručně vyjádřit osobní postoj k jeho personálnímu obsazení.
Komentář paní Žitníkové k osadnímu výboru ,,..přidat nějaké mladé lidi kteří mají dobré nápady.." (viz. níže) vítám a považuji za zcela klíčový. Podle mého názoru pouze vzájemný konsenzus mladé energické generace se zkušenostmi generace starší může vést osadní výbor, tedy zastupitelskou, svým způsobem politicky-nátlakovou jednotku, k reálným výsledkům společného snažení.

Všem přeji pěkný zbytek dne.

osadní výbor

(žitníkova , 8. 2. 2012 17:56)

Moc se mi líbil komentář pana Slováka i Lenky Vičanové na našich (Tylovických) stránkách a myslím si,že by se měl Osadní výbor utvořit a právě takoví lidé by byli velmi prospěšní. Ještě k nim přidat nějaké mladé lidi kteří mají dobré nápady a možná se dočkáme i chodníku.Protože město na nás kašle!

Jaké pravomoci má osadní výbor?

(Miarková, redakce Tylovice.cz, 6. 2. 2012 14:08)

Osadní výbor je oprávněn podle § 121 zákona o obcích
- předkládat orgánům města (zastupitelstvu, radě i ostatním výborům) návrhy týkající se rozvoje města i jeho rozpočtu a vyjadřovat se k takovým návrhům nebo k podnětům a připomínkám, které se týkají dotyčné části obce nebo které předkládají obecním orgánům občané obce s trvalým pobytem v dotyčné části obce.

- Předseda výboru má právo na udělení slova v zastupitelstvu obce, pokud o to požádá.

- Působnost osadního výboru se týká pouze samosprávné působnosti obce, nikoliv přenesené působnosti státní správy. Nevztahuje se tedy například k projednávání přestupků.

Názor a Poděkování

(Antonín Slovák, 28. 11. 2011 21:28)

Rád bych se připojil k vyslovení slova "Díky", a to za spoustu stráveného času při vytváření a průběhu života těchto stránek, dále za nalezení odvahy a následné realizaci spuštění celé akce. Chci věřit, že se stanou i možností, jak semknout mnohé netečné občany Tylovic k jakékoli akci vůči městu Rožnov. Dosud jsme pro město jakousi "periférií" při investičních i údržbových akcích a o kulturních ani nemluvě. Možná by stálo za to, kdybychom se zde zamysleli nad vytvořením tzv. "osadního výboru Tylovic", např. tak, jako to funguje v sousední bývalé obci Hážovice nebo Bučiska. Myslím si, že je zapotřebí semknout názorové proudy a jednotnost občanů, neboť v jiném případě se nedomůžeme ničeho, což lze vidět v současné i minulé historii více než dobře (stále nedokončená 1. a 3. etapa chodníku Tylovice, katastrofální stav po realizaci splaškové kanalizace a akci Čistá řeka Bečva I. - ulice Dolní Dráhy, Horečky, stav prostředí pěší stezky - chodníku za hřištěm Harcovna, ulice v Aleji, nájezdy na Červený most, na most vedoucí k ulici Za Hážovkou, různorodost a nefunkčnost svodidel u Hážovky, na nemožnost dostatečného parkování a důstojného pochovávání občanů na místním hřbitově z důvodu trasy, která vede po frekventované komunikaci, atd.) Těch nedořešených akcí, které vidím jen já a lidé z mé rodiny je více jak 30!!! A to jistě nevíme o všech ostatních, které trápí jiné občany. Proto bych si dovolil apelovat i touto cestou k opuštění apatičnosti jednotlivců a sdělení svých názorů, myšlenek, dojmů či jakékoli návaznosti na téma "Naše Tylovice - prostředí a okolí ve kterém žiji". Můžeme se i kdekoli setkat a diskutujme, sepišme to, učiňme jasnou písemnou osnovu potřebných věcí, které nás pálí:-) Nedovolme městu Rožnov na nás zapomínat!!! Jedině společně a konzistentně v požadavcích a názorovém proudu na potřebné akce se můžeme posunout dále. Děkuji ještě jednou všem, kteří se na tomto projektu účastnili. Přeji těmto stránkám stále větší návštěvnost, úspěch, oblibu a rostoucí čísla ve statistice.

Re: Názor a Poděkování

(Vičanová Lenka, 30. 11. 2011 15:24)

Pane Slovák,je dobře,že jste veřejně řekl co všichni vidíme.
My na Dolních Drahách už jen vzpomínáme jak to bylo dříve.

Město si pobralo vše co si občané Tylovic vybudovali i svépomocí a prodali.
1/Vzpomínám si jak se stavěl obchod pro naše občany. Chlapi pomáhali u míchaček a ženy , alespoň při úklidu před otevřením. Pro starší občany jsou nákupní centra daleko.

3/Prodali si i budovu bývalého Národního výboru,kde se scházeli občané při schůzích /Hasiči, Červený kříž,Svaz žen /a různých akcí /výstavky,draní peří, cvičilo se,mladí se sehrávali na hudební nástroje/. Doposud je tam knihovna,ale jak dlouho?

4/Fotbalové hřiště se prostě zrušilo a prodalo. Kde je náhradní v Tylovicích?

5/Vzali nám volejblové hřiště u školky,které přestali udržovat a nyní se tam dělá parkoviště. Kde udělali náhradní volejbalové hřiště?

5/Cesta Dolních Drách ukazuje za vše. Nejen,že jí ubrali na každé straně ,ale okraje nejsou zpevněny,tak se drolí. Dříve si před domem lidé udržovali prostranství. Nyní to vzdávají neboť travnatá plocha je stále rozježděná a zablácená. Kačírek před některých domy je po deštích po celé cestě.Tak se ptáme: Proč se cesta nedala do původního stavu a neudělali,alespoň chodníky?
6/Snad bude i letitý chodník za hřištěm udržován a nebudeme skákat přes kaluže.