Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tylovské fórum

Diskuzní fórum není anonymní, proto se, prosím, představte...

Tylovice.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

počet obyvatel - dotaz

(j.b., 10. 8. 2013 21:55)

Prosím, kolik mají Tylovice obyvatel ?

Re: počet obyvatel - dotaz

(Tylovice.cz, 12. 8. 2013 13:21)

Píšeme o tom na Tylovice.cz v článku ze dne 11. 8. 2011

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Zeptali jsme se Jany Tomečkové z Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm, kolik je v Tylovicích přihlášeno občanů k trvalému pobytu. K 31. červenci 2011 jich bylo celkem 932. Jak dále uvedla paní Tomečková, z toho je 486 mužů. Žen je 446.

Kdo je nejmladším a nejstarším občanem, to už nám na městském úřadě neřekli, jelikož informace o datech narození nemohou údajně třetím osobám sdělovat.

Nicméně podle informací Tomáše Mokroše je nejstarší obyvatelkou Tylovic 95letá Milada Slováková. Tomáš ji vyfotil na letošní srpnové pouti. Paní Miladce přejeme hodně zdravíčka!

(mta)

Městská čtvt Tylovice.

(Surý, 23. 6. 2013 20:31)

Vážení Tylovjané.
V úterý 25.6. v 9.00. Bude zahájeno jednání ohledně výstavby na hřišti Harcovna.
I přes upozornění, že jednání je pro účastníky řízení a ne pro veřejnost, která tam bude pouze trpěna, se někteří naivní občané chystají této akce zúčastnit.
Abych předešel jejich zklamání z jejich nereálného očekávání, uvádím několik pravděpodobných indiciií, jak se bude jednání vyvíjet.
1/ Pozemek byl regulérně prodán a soukromé vlastnictví je nedotknutelné!!
Majitel si s ním může dělat co chce, třeba jej nechat zarůst šípkovým křovím, nebo plevelem, jak je to často vidno i mimo naše město.
2/ Námitka, že při prodeji bylo něco slíbeno, (viz informace ze Spektra) je naprosto lichá. I na nejvyšší úrovni je běžně zaužívaným zvykem, že se zapomene na sliby pronesené před týdnem, ne tak před pěti lety. Pokud tak bylo učiněno veřejně a písemně, je dostatek "právníků", kteří vás z uvedeného omylu vyvedou.
Navíc v Tylovicích je dostatek prostoru v okolní přírodě, kde se děti mohou dosyta vydovádět. Je ovšem třeba dávat pozor na motocykly a čtyřkolky, jejichž majitelé mají podobný zájem. Rovněž boční komunikace jsou k dětským hrám přímo předurčeny.
2/ Lítost nad chodníkem přes hřiště není rovněž na místě. Občané z Dolních drah s dětmi spěchajícími do školy Na Záhumení, mají jedinečnou možnost projít se od Kříže po novém chodníku až k uličce V Aleji a po jejím projítí dále na parkoviště u Elektroprojekty až do školy.
Nebo jste snad tak naivní, že se tento samostatný úsek chodníku a cesty u Harcovny budoval jenom proto, aby tento prostor vypadal pěkně?
3/ To, že se některým lidem nelíbí ulice Bajerová? Není záležitost města, ale občanů Tylovic. Všichni už měli dost času si pořídit řádné motorové vozidlo, kterým by daným úsekem mohli bezpečně projet.
4/ Rovněž nostalgické vzpomínání na bývalé samostatné Tylovice a Hážovice je už historií, která skončila vytvořením Rysové. Potom bylo jenom otázkou času kdy se nás "laskavě" ujme Rožnov. S jeho "péčí" jsme zřejmě natolik spokojeni měšťané, že i vytvoření Osadního výboru by bylo bráno jako nevděk.
Veliký nevděk! Skoro takové úrovně jako bylo odtržení Poličné a Krhové od mateřského Valašského meziříčí.

Návrh Michala Solanského z 11.2.2012

(Redakce Tylovice.cz, 14. 4. 2013 18:19)

Michal Solanský se k osadnímu výboru vyjádřil již loni v únoru (viz diskuse níže) a navrhl Lenku Vičanovou a Jana Surého.

Pohár

(Petra Solanská, 7. 7. 2012 18:40)

Ja též ja též !!!!!!!!!!!!!

poha'r

(Lenka Miklova, 5. 7. 2012 22:31)

Moc gratuluju tylovsky'm hasicum k ziskani poha'ru !!!

Uvítání Svaťe Božáka.

(Tylovjani, 26. 6. 2012 22:53)

Kdy uděláme špalír Svaťovi při příjezdu??
Snad i v noci by se Tylovjané sešli,nebo ne??
Čekáme na odpověď rodiny a přátel. Tylovjané

Evelína

(Petra Solanská, 19. 4. 2012 15:36)

Gratuluju tylovským hasičom k nové Evelíně!! :) Ať dobře slůží a hlavně pořádně stříče! :)

Re: Evelína

(Standa, 7. 6. 2012 21:15)

Děkujeme, zatím slouží na jedničku a hadice nám tvrdnů:D a už aj jakýsi hrnec jsme vyhráli;)

Pozdrav z Los Angeles

(Lenka a Svaťa, 7. 6. 2012 20:03)

Zdravíme ze slunné Kalifornie celé Tylovice. Děkujeme za podporu, budeme ji potřebovat. Po krátkém odpočinku, nastává práce a trénink, ale určitě si najdeme čas i na poznání této země. Dnes plánujeme cestu do Hollywoodu.
Je tu pěkně, ale můžeme vás ujistit, že naše Valašsko nemá konkurenci.

Cykloturistika

(Tereza Koubková, 11. 4. 2012 13:04)

Dobrý den,
já bych na Vás měla prosbu. Píšu diplomovou práci o cykloturistice na Rožnovsku a mám vypracovaný dotazník, potřebuju jich však 100 vyplněných. Proto Vás touto cestou prosím, kdo by měl zájem dotazník vyplnit, aby se mi ozval na mail MinjiaTK@seznam.cz.
Děkuji.

Re: Cykloturistika

(Michal Solanský, 19. 4. 2012 14:25)

Pokud máš ještě zájem, rád dotazník vyplním a pomůžu Ti

Lípa u Křížku

(Jakub, 2. 4. 2012 12:30)

Hezký den,
jsem opravdu znechucen rozhodnutím města pořezat i zdravou lípu u Křížku v Tylovicích, která nikoho neohrožovala. Jedná se o tu, která stála nejblíže autobusové zastávce. Dřevo bylo naprosto zdravé a lípa fungovala i jako přirozená ochrana lidí čekajících na autobus…. To, že si někdo už dřevo předem „zajistil“ pro své topení a nechal nařezal již přímo na špalky, bylo také evidentní a smutné…. Zdravé dřevo z tak krásného stromu slouží jako cenný materiál např. pro řezbáře a ne na topení, když už k muselo dojít k pokácení zdravého stromu!!!

Pro ty co mají zájem

(David, 6. 2. 2012 21:56)

Zkuste si projít nezávislý průzkum veřejného mínění http://zivot-v-roznove-pod-radhoste.vyplnto.cz/

Jak dopadla anketa?

(Miarková, redakce Tylovice.cz, 28. 2. 2012 14:46)

Zúčastnilo se jí 343 respondentů a výsledky průzkumu spokojenosti s úrovní života v Rožnově pod Radhoštěm najdete zde:
http://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/zivot-v-roznove-pod-radhoste/

Osadní výbor.

(Surý Jan, 27. 2. 2012 10:33)

Zdravím všechny na Tylovském fóru.
Jelikož jsem v jednom příspěvku objevil své jméno, odhodlal jsem se k napsání příspěvku. Nevím co tím chtěl básník říci, proto se pouze zaměřím na tři otázky dané k diskuzi:
1/ Založení osadního výboru je velice nutná věc, neboť zástupci města budou mít partnera pro jednání o záležitostech naší bývalé obce.
2/ Co Tylovicím chybí? Odpověď je jednoduchá. Chybí jim to co mají v Hážovicích. Skupinka několika lidí vyrostlých v obci, kteří dokáží celou dědinu sjednotit a vlastním příkladem motivovat k akcím pro celou dědinu. Vždyť udělat takovou věc jako byla přprava oslav výroč íHážovic a vydání třídilné knihy, to je počin který dělají jinde celé týmy minimálně rok a tady to dokázaly čtyři rodiny s pomocí zbytku obce!
3/ Pro založení osadního výboru každopádně jsem. Když jsem za bezesné noci přemýšlel o tomto tématu nepřišlo mně na mysl žádné konkretní jméno, které byy splňovalo kritéria pro kandidáta do osadního výboru (tylovský původ a vlastenectví, ochota pilně pracovat pro svou dědinu a ne pouze pro její část, dokázat se domluvit s ostatními členy výboru, nedat se otrávit případným neúspěchem atd., atd...).
Situace v Tylovicích proti Hážovicím je o to složitější, že jsou větší a členitější a náhled na to co je nejdůležitější se podstatně liší podle toho kde občan bydlí a co by musel obětovat. Stejně většina, hlavně nových Tylovjanů, se cítí více Rožnováky a vztah k bývalé obci je velice malý.
Možná jsem nechtě urazil někoho z pravověrných Tylovjanů, proto prosím za prominutí. Ale tak to cítí neurozený Tylovjan Jan Surý.
P.S. Myslím si, že návrhy kandidátů do osadního výboru by měly padnout na nějaké Valné hromadě všech občanů. Internet je sice silné medium, ale všichni jej nemají, nebo mu nedůvěřují.

Záchrana Hospody Harcovna

(Michal Slovák, 26. 2. 2012 17:44)

Všechny vás zdravím. Hned předem doufám že vás touhle skupinou nebudu obtěžovat. Protože si myslím že víte co se v naší Hospodě děje.... Už se víc na to nemohu dívat Jak tam parazituje ten hmyz. Pomozte zachránit hospodu která má historii Skvěle chutné kuchyně, výborného piva a příjemné obsluhy.
Piště vzpomínky a zkušenosti ze součastnosti. Sdílejte s lidmi kteří si myslíte že k tomu mají taky co říct. Věřím že společně změnu dokážeme. http://www.petice24.com/signatures/zachrana_hospody_harcovna/ http://www.facebook.com/groups/244226018997786/

Osadní výbor

(Michal Solanský, 11. 2. 2012 12:26)

A, Založení osadního výboru určitě pomůže ,tzv. starým Tylovicím,tj.Dolní Dráhy,Horní Dráhy, tzv.selská strana /mimo Balkán/.
V čem? Vtom, že si naše děti a naše vnučky budou moci projít po této dědině beze strachu o,svůj život a nějaký úraz.

B, Bezpečný průchod Tylovicemi - / po komunikacici/ chodník ???


C,-jsem
- Lenka Vičanová
Ze starších - Surý Jan - přímo sa ho to týče

re: osadní výbor

(David Baroš, 8. 2. 2012 22:05)

Vážené dámy, vážení pánové,

začátkem chci vyjádřit upřímné poděkování paní Miarkové za spuštění nejen těchto stránek, ale také odstartování diskuze na téma osadního výboru.
Tento krátký příspěvek nebudu zatěžovat jakoukoli polemikou nad přístupem města Rožnova p. R. k Tylovicím, myslím si, že prostoru k této problematice bude ještě dost, alespoň v to doufám.

Co se týká založení osadního výboru, dovolím si velmi stručně vyjádřit osobní postoj k jeho personálnímu obsazení.
Komentář paní Žitníkové k osadnímu výboru ,,..přidat nějaké mladé lidi kteří mají dobré nápady.." (viz. níže) vítám a považuji za zcela klíčový. Podle mého názoru pouze vzájemný konsenzus mladé energické generace se zkušenostmi generace starší může vést osadní výbor, tedy zastupitelskou, svým způsobem politicky-nátlakovou jednotku, k reálným výsledkům společného snažení.

Všem přeji pěkný zbytek dne.

osadní výbor

(žitníkova , 8. 2. 2012 17:56)

Moc se mi líbil komentář pana Slováka i Lenky Vičanové na našich (Tylovických) stránkách a myslím si,že by se měl Osadní výbor utvořit a právě takoví lidé by byli velmi prospěšní. Ještě k nim přidat nějaké mladé lidi kteří mají dobré nápady a možná se dočkáme i chodníku.Protože město na nás kašle!