Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tylovské fórum

Diskuzní fórum není anonymní, proto se, prosím, představte...

Tylovice.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jaké pravomoci má osadní výbor?

(Miarková, redakce Tylovice.cz, 6. 2. 2012 14:08)

Osadní výbor je oprávněn podle § 121 zákona o obcích
- předkládat orgánům města (zastupitelstvu, radě i ostatním výborům) návrhy týkající se rozvoje města i jeho rozpočtu a vyjadřovat se k takovým návrhům nebo k podnětům a připomínkám, které se týkají dotyčné části obce nebo které předkládají obecním orgánům občané obce s trvalým pobytem v dotyčné části obce.

- Předseda výboru má právo na udělení slova v zastupitelstvu obce, pokud o to požádá.

- Působnost osadního výboru se týká pouze samosprávné působnosti obce, nikoliv přenesené působnosti státní správy. Nevztahuje se tedy například k projednávání přestupků.

Názor a Poděkování

(Antonín Slovák, 28. 11. 2011 21:28)

Rád bych se připojil k vyslovení slova "Díky", a to za spoustu stráveného času při vytváření a průběhu života těchto stránek, dále za nalezení odvahy a následné realizaci spuštění celé akce. Chci věřit, že se stanou i možností, jak semknout mnohé netečné občany Tylovic k jakékoli akci vůči městu Rožnov. Dosud jsme pro město jakousi "periférií" při investičních i údržbových akcích a o kulturních ani nemluvě. Možná by stálo za to, kdybychom se zde zamysleli nad vytvořením tzv. "osadního výboru Tylovic", např. tak, jako to funguje v sousední bývalé obci Hážovice nebo Bučiska. Myslím si, že je zapotřebí semknout názorové proudy a jednotnost občanů, neboť v jiném případě se nedomůžeme ničeho, což lze vidět v současné i minulé historii více než dobře (stále nedokončená 1. a 3. etapa chodníku Tylovice, katastrofální stav po realizaci splaškové kanalizace a akci Čistá řeka Bečva I. - ulice Dolní Dráhy, Horečky, stav prostředí pěší stezky - chodníku za hřištěm Harcovna, ulice v Aleji, nájezdy na Červený most, na most vedoucí k ulici Za Hážovkou, různorodost a nefunkčnost svodidel u Hážovky, na nemožnost dostatečného parkování a důstojného pochovávání občanů na místním hřbitově z důvodu trasy, která vede po frekventované komunikaci, atd.) Těch nedořešených akcí, které vidím jen já a lidé z mé rodiny je více jak 30!!! A to jistě nevíme o všech ostatních, které trápí jiné občany. Proto bych si dovolil apelovat i touto cestou k opuštění apatičnosti jednotlivců a sdělení svých názorů, myšlenek, dojmů či jakékoli návaznosti na téma "Naše Tylovice - prostředí a okolí ve kterém žiji". Můžeme se i kdekoli setkat a diskutujme, sepišme to, učiňme jasnou písemnou osnovu potřebných věcí, které nás pálí:-) Nedovolme městu Rožnov na nás zapomínat!!! Jedině společně a konzistentně v požadavcích a názorovém proudu na potřebné akce se můžeme posunout dále. Děkuji ještě jednou všem, kteří se na tomto projektu účastnili. Přeji těmto stránkám stále větší návštěvnost, úspěch, oblibu a rostoucí čísla ve statistice.

Re: Názor a Poděkování

(Vičanová Lenka, 30. 11. 2011 15:24)

Pane Slovák,je dobře,že jste veřejně řekl co všichni vidíme.
My na Dolních Drahách už jen vzpomínáme jak to bylo dříve.

Město si pobralo vše co si občané Tylovic vybudovali i svépomocí a prodali.
1/Vzpomínám si jak se stavěl obchod pro naše občany. Chlapi pomáhali u míchaček a ženy , alespoň při úklidu před otevřením. Pro starší občany jsou nákupní centra daleko.

3/Prodali si i budovu bývalého Národního výboru,kde se scházeli občané při schůzích /Hasiči, Červený kříž,Svaz žen /a různých akcí /výstavky,draní peří, cvičilo se,mladí se sehrávali na hudební nástroje/. Doposud je tam knihovna,ale jak dlouho?

4/Fotbalové hřiště se prostě zrušilo a prodalo. Kde je náhradní v Tylovicích?

5/Vzali nám volejblové hřiště u školky,které přestali udržovat a nyní se tam dělá parkoviště. Kde udělali náhradní volejbalové hřiště?

5/Cesta Dolních Drách ukazuje za vše. Nejen,že jí ubrali na každé straně ,ale okraje nejsou zpevněny,tak se drolí. Dříve si před domem lidé udržovali prostranství. Nyní to vzdávají neboť travnatá plocha je stále rozježděná a zablácená. Kačírek před některých domy je po deštích po celé cestě.Tak se ptáme: Proč se cesta nedala do původního stavu a neudělali,alespoň chodníky?
6/Snad bude i letitý chodník za hřištěm udržován a nebudeme skákat přes kaluže.

Re: Názor a Poděkování

(Michal Solanský, 31. 12. 2011 6:48)

Tondo AHOJ,
Přiď na VVH hasičů"jsi členem" a tvůj dobrý nápad probereme

Michal

Dotaz

(Pavlína Dvořáková, 14. 9. 2011 13:06)

Dobrý den. chtěla bych se jen zeptat, jestli se Tylovice nacházejí v CHKO Beskydy a jestli ano, tak ve které skupině? Děkuji za případnou odpověď. Pavlína Dvořáková

Re: Dotaz

(P. Solanská, 15. 9. 2011 22:03)

Dobrý den,
Tylovice patří do CHKO Beskydy. Kolem cesty su chalupy ve 3 zone. Ale Rysová je v zoně 1, takže nejcennější! :)

Re: Re: Dotaz

(¨Mikchal Solanský, 28. 10. 2011 16:27)

Tylovice se nacházeji v zoně I - IV
Rysová je v .
Vím to protože kus Rysovéj je můj pozemek

Drak

(Alena Mokrošová, 23. 10. 2011 12:03)

Gratuluji Natálii a Přemkovi Slovákovým a Káji Božákové k 1.místu za výrobu jejich draka o to víc mne těší,že výtěžek jde na charitativní účely.Podpoří tím možnost tvorby dalším osobám.Jste moc šikovní,jen tak dál.

Sčítací maraton 31.8.2011

(Jan Surý, 31. 8. 2011 22:24)

Chtěl bych poděkovat manželům Miarkovým za nápad a hlavně realizaci sčítání dopravního provozu v Tylovicích. Akci obětovali prakticky celý den a hlavně dokázali motivovat i ostatní.
Dověděli jsme se jistotu o tom co jsme jenom tušili. Výsledné číslo je mnohem obludnější, než jsme předpokládali.

Bravo Ivo

(Alena Mokrošová, 30. 8. 2011 20:20)

Mám velkou radost z Ivoše Tvardíka.Moc se mi líbí jeho nápad na výrobu sněžnic.Přeji mu mnoho spokojených zákazníků.Doufám,že se na těchto stránkách dozvím i o dalších šikovných lidech z naší vesnice.

Díky

(Svaťa Božák, 29. 8. 2011 20:21)

Děkuji paní Libuši Miarkové a všem tvůrcům webu, za skvělou práci.
Jsem velmi rád, že mi pomáhá ukázat nejen místním lidem, ultramaratonskou cyklistiku, tvrdou dřinu při trénincích a samotných závodech. Závod napříč Amerikou je nejtěžší ultramaraton na světě a zatím jej žádný Čech nedojel v limitu do cíle. Již od roku 2009 se intenzivně připravuji na tento závod.
Věřím, že v červnu 2012 se mi podaří postavit se na start tohoto závodu
a dojet vzdálenost 3000mil (cca 4800km) úspěšně do cíle.Tímto reprezentovat nejen svou osobu, ale především Českou republiku
a to vše v časovém limitu 12 dní.
Nyní je vše otázkou tvrdé fyzické přípravy, ale také v neposlední řadě finanční podporou sponzorů.
Do této doby jsem se maximálně připravoval, závodil, snažil se získat tu nejlepší formu a ujistil se v tom, že na tento závod opravdu mám.Info na webu www.svatabozak.cz
O samotném závodu anglicky http://www.raceacrossamerica.org/

Ten Božák je fakt třída!

(Ríša, 26. 8. 2011 14:57)

Vůbec jsem netušil, že máme v Tylovicích takového borce.

Pochvala & Poděkování

(Jurdy, 7. 8. 2011 19:02)

Krása střídá nádheru! Moc pěkné stránky! Velké díky autorovi (autorům)! Tylovice si to zaslouží a je na čase dát o nás vědět světu! :)

Re: Pochvala & Poděkování

(Libuše Miarková, redaktorka Tylovice.cz, 9. 8. 2011 12:28)

Děkujeme za pochvalu, potěšila nás:) Těšíme se na Vaše náměty, příspěvky, fotografie ze současnosti i z historie. Pište na vta(z)post.cz. Obracet se můžete i na mého souseda Tomáše Mokroše, který rád fotí a připravuje fotografie z letošní Tylovské pouti.
Kontakt na mne i na Tomáše najdete v Telefonním seznamu Tylovjanů. Tuto rubriku jsem vytvořila po vzoru obyvatel vesnice na Slovácku Dolní Bojanovice. Je to velmi praktická pomůcka, věřím, že se nám společnými silami tento tylovský telefonní seznam podaří dát dohromady:)))