Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tylovské fórum

Diskuzní fórum není anonymní, proto se, prosím, představte...

Tylovice.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(AlbertNat, 29. 5. 2018 4:16)

The prostate gland is central to the section of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate can be found just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also known as prostatitis, is easily the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years. Infections in the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of all forms of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma towards the urinary tract or by infections from other areas with the body. A patient may go through testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal in the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to take care of the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to establish the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some with the actions you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for overall health and it will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies claim that a number of ejaculations each week will prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork in moderation. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will heighten the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most critical measure to consider to be sure a wholesome prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you should go for prostate examination at least once annually.

Domek

(Lapúnik, 22. 1. 2017 19:28)

Dobrý den, kamarádi hledají v Tylovicích domek nebo chalupu k bydlení. Je to asi nemožné ale zkusit se musí všude poptat :) Dík za info

Med

(RNDr.Danuše Drahotová-Nezdařilová, 26. 6. 2016 19:38)

Prosím o informaci zda někdo neprodává med. Rádi bychom ho odebrali i ve větším množství za solidní cenu.
Děkuji předem.
Drahotová-Nezdařilová

Re: Med

(Libuše Miarková, 28. 6. 2016 8:21)

Dobrý den, o medu píšeme v aktualitách ze dne 10. června 2016. Kontaktujte hanka@vyrobkyspribehem.cz, kde přijímají objednávky.

Chodník

(Jana, 5. 2. 2016 9:18)

Dobrý den, jak to vypadá s chodníkem v Tylovicích? Kdy by měl být hotov? Děkuji za odpověď.

Re: Chodník

(Libuše Miarková, 16. 2. 2016 11:33)

Dobrý den paní Jano,
požádali jsme o vyjádření zástupce rožnovské radnice:
http://www.tylovice.cz/clanky/aktuality/aktualne-k-vystavbe-chodniku-v-tylovicich.html

Staré časy.

(Víťa Hlucháň od zvonice., 15. 2. 2016 18:55)

Zdravím všechny mně známé , ale většinou mně už neznámé Tylovjany . Velice rád čtu Vaše pěkně udělané stránky a vzpomínám na staré dobré časy . Dokonce jsem zjistil , že je opravená zvonice pod javorem , která stojí skoro na naší bývalé zahradě , ale mrzí mně , že už nikdo nevzpoměl na našu stařenku paní Marii Hlucháňovou , porodní babku , která tam asi jako poslední vyzváňela a navíc hodně Tylovjanů porodila . Toš sa na mňa nezlobte , že sem sa ozvál . Myslím , že by si to zaslůžila.
Víťa Hlucháň.

Re: Staré časy.

(Libuše Miarková, 16. 2. 2016 11:12)

Dobrý den přejeme, díky za námět. O porodní babce Marii Hlucháňové určitě napíšeme. Chystáme se oslovit její dceru a požádáme ji o rozhovor. Kdyby někdo z Tylovjanů chtěl na paní Hlucháňovou zavzpomínat, nechť se ozve. Rádi ho vyzpovídáme. Redakce

Fotbal

(Petr, 8. 6. 2014 22:08)

chtěl jsem se zeptat zda-li by nebylo možné založit v tylovicích znova fotbalový tým

Re: Fotbal

(Tylovice.cz, 20. 6. 2014 13:22)

Petře, někdo musí začít. Chcete-li se toho ujmout, naše webové stránky jsou Vám k dispozici... Redakce

Ples

(Stanislav Gajdůšek, 3. 2. 2014 19:21)

Za SDH Tylovice bych všem chtěl moc poděkovat za vaší návštěvu na hasičském plese a výbornou zábavu! Příští rok se budeme snažit potěšit přátelé plesové zábavy a opět uspodářat tradiční hasičský bál v Tylovicích.
hezký večer všem.

Ladislav Nezdařil

(Michal, 2. 1. 2014 21:34)

Dobrý den,
zpracovávám rodokmen rodiny Nezdařilových z Kroměřížska a chtěl bych se zeptat, zda je možné získat informaci, jak se jmenovali rodiče Vašeho rodáka Ladislava Nezdařila. Zajímalo by mě totiž, zda je tam nějaká příbuzenská souvislost. Pocházel i otec Ladislava z Tylovic?

Děkuji a přeji vše dobré v novém roce

Re: Ladislav Nezdařil

(redakce Tylovice.cz, 7. 1. 2014 9:34)

Dobrý den, podařilo se nám zjistit, že tatínek Ladislava Nezdařila se jmenoval Čeněk a údajně pocházel někde z Hané.

Re: Re: Ladislav Nezdařil

(Michal, 7. 1. 2014 9:46)

Děkuji za zprávu. Snad se mi podaří jeho tatínka takto nějak dopátrat.

Re: Ladislav Nezdařil

(RNDr. Danuše Drahotová-Nezdařilová, 10. 1. 2014 18:57)

Otec mého životního partnera Ladislava Nezdařila, pocházel z Hané, jmenoval se Čeněk Nezdařil a příbuznost je dost pravděpodobná přesto, že nevím ,ale mohu dodatečně zjistit město jeho narození. Příští týden budu pobývat v Tylovicích a je možno mě navštívit. Prosím pane Michale napište na email danuse.drahotova@centrum. cz může domluvit konkrétnosti.
S pozdravem
RNDr. Danuše Drahotová Nezdařilová

Chalupa v Tyloviciach

(Michal Havas, 29. 12. 2013 19:10)

Dobry den,
v skole pracujem na jednom projekte z geografie o k. u. Tylovic.
Na webe Roznova v uzemnom plane sa pise o chalupe, kulrurnej pamiatke: "8-311 chalupa č.p. 1839 ( býv.č.p. 39),
Hodnotná roubená valašská lidová architektura z roku 1838, částečně upravená v roce 1930. Původně
chalupa vesnického soukeníka, typ trojdílného komorového roubeného domu."
Vedeli by ste mi prosim pomoct s lokalizaciou danej chalupy. Web katastra ju najst nevie :) Najviac by mi pomohla sucasna adresa chalupy, resp. popis kde ju mozno najst.
Vdaka!

Re: Chalupa v Tyloviciach

(Redakce Tylovice.cz, 30. 12. 2013 18:57)

Dobrý den, jedná se o dům číslo 1839. Je to Třetinova chalupa. Paní Anna Třetinova zemřela, o dům pečuje Ludmila Hrtúsová se svým manželem. Doporučujeme, abyste se na ně obrátil písemně na adresu Tylovice 1839, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. E-mailové a ani telefonické spojení na ně nemáme. Když si zadáte do mapy.cz Rožnov pod Radhoštěm a č. 1839, uvidíte, kde se domek nachází.

počet obyvatel - dotaz

(j.b., 10. 8. 2013 21:55)

Prosím, kolik mají Tylovice obyvatel ?

Re: počet obyvatel - dotaz

(Tylovice.cz, 12. 8. 2013 13:21)

Píšeme o tom na Tylovice.cz v článku ze dne 11. 8. 2011

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Zeptali jsme se Jany Tomečkové z Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm, kolik je v Tylovicích přihlášeno občanů k trvalému pobytu. K 31. červenci 2011 jich bylo celkem 932. Jak dále uvedla paní Tomečková, z toho je 486 mužů. Žen je 446.

Kdo je nejmladším a nejstarším občanem, to už nám na městském úřadě neřekli, jelikož informace o datech narození nemohou údajně třetím osobám sdělovat.

Nicméně podle informací Tomáše Mokroše je nejstarší obyvatelkou Tylovic 95letá Milada Slováková. Tomáš ji vyfotil na letošní srpnové pouti. Paní Miladce přejeme hodně zdravíčka!

(mta)

Městská čtvt Tylovice.

(Surý, 23. 6. 2013 20:31)

Vážení Tylovjané.
V úterý 25.6. v 9.00. Bude zahájeno jednání ohledně výstavby na hřišti Harcovna.
I přes upozornění, že jednání je pro účastníky řízení a ne pro veřejnost, která tam bude pouze trpěna, se někteří naivní občané chystají této akce zúčastnit.
Abych předešel jejich zklamání z jejich nereálného očekávání, uvádím několik pravděpodobných indiciií, jak se bude jednání vyvíjet.
1/ Pozemek byl regulérně prodán a soukromé vlastnictví je nedotknutelné!!
Majitel si s ním může dělat co chce, třeba jej nechat zarůst šípkovým křovím, nebo plevelem, jak je to často vidno i mimo naše město.
2/ Námitka, že při prodeji bylo něco slíbeno, (viz informace ze Spektra) je naprosto lichá. I na nejvyšší úrovni je běžně zaužívaným zvykem, že se zapomene na sliby pronesené před týdnem, ne tak před pěti lety. Pokud tak bylo učiněno veřejně a písemně, je dostatek "právníků", kteří vás z uvedeného omylu vyvedou.
Navíc v Tylovicích je dostatek prostoru v okolní přírodě, kde se děti mohou dosyta vydovádět. Je ovšem třeba dávat pozor na motocykly a čtyřkolky, jejichž majitelé mají podobný zájem. Rovněž boční komunikace jsou k dětským hrám přímo předurčeny.
2/ Lítost nad chodníkem přes hřiště není rovněž na místě. Občané z Dolních drah s dětmi spěchajícími do školy Na Záhumení, mají jedinečnou možnost projít se od Kříže po novém chodníku až k uličce V Aleji a po jejím projítí dále na parkoviště u Elektroprojekty až do školy.
Nebo jste snad tak naivní, že se tento samostatný úsek chodníku a cesty u Harcovny budoval jenom proto, aby tento prostor vypadal pěkně?
3/ To, že se některým lidem nelíbí ulice Bajerová? Není záležitost města, ale občanů Tylovic. Všichni už měli dost času si pořídit řádné motorové vozidlo, kterým by daným úsekem mohli bezpečně projet.
4/ Rovněž nostalgické vzpomínání na bývalé samostatné Tylovice a Hážovice je už historií, která skončila vytvořením Rysové. Potom bylo jenom otázkou času kdy se nás "laskavě" ujme Rožnov. S jeho "péčí" jsme zřejmě natolik spokojeni měšťané, že i vytvoření Osadního výboru by bylo bráno jako nevděk.
Veliký nevděk! Skoro takové úrovně jako bylo odtržení Poličné a Krhové od mateřského Valašského meziříčí.