Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řádky z historie

Příspěvky

Vzpomínka na lidového řezbáře Michala Žitníka

13. 8. 2011

K nám do Tylovic se Michal Žitník přistěhoval ze Soláně 24. dubna1984 ve svých devětašedesáti letech. Se svou ženou Marií si koupil domeček od Hlucháňů u kříže, kde spolu svorně žili až do roku 1990, kdy 1. prosince pan Žitník zemřel.

 

Významní rodáci z Tylovic

12. 8. 2011

Na internetu jsme vyhledali několik osobností, které se v Tylovicích narodily. Víte-li o některých dalších, napište nám. Rádi je do článku přidáme.

 

Vzpomínka na Ladislava Nezdařila

31. 7. 2011

ladislav-nezdaril.jpg Tylovjané vzpomínají na Ladislava Nezdařila v dobrém. Když v létě    přijížděl do své rodné obce na prázdniny, s úsměvem se zdravil se sousedy a dalšími kamarády, s nimiž trávil dětství a své mládí. Vždy  s nimi prohodil dobré slovo a zeptal se, jak se jim daří a co je u nich doma nového. Věru,  Praha a velký svět ho nezměnily a Laďa zůstal v srdci Valachem...

(Klikněte na Celý příspěvek)

 

Výzva pamětníkům

30. 7. 2011

Milí Tylovjané,

máte-li zajímavé fotografie z rodinných archívů, dokumenty, kroniky a jiné materiály, které by dnešní mládeži a hlavně budoucím generacím přiblížily historii Tylovic, napište nám na vta (zavináč) post.cz  nebo zavolejte na 602 329 850. Domluvíme se na osobní schůzce, fotografie  zeskenujeme, vrátíme a zveřejníme.

Těšíme se na Vaše příspěvky!

(MTA)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Řádky z historie | Komentářů: 0