Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomáháme seniorům

Přinášíme informace o službách, které lidé z Tylovic nebo blízkého okolí poskytují seniorům. Tylovjané, víte-li o někom, kdo je ochoten starším spoluobčanům pomoci (třeba s úklidem, běžným nákupem apod.), napište, kontakt rádi zveřejníme. 

Kadeřnické a holičské služby u vás doma
strihani-vlasu.jpgMobilní kadeřnictví je stále více rozšířenou variantou, kterou využívají senioři a další občané se sníženou pohyblivostí. Své zákazníky doma navštěvuje například Zdenka Kubjátová ze Zašové. Jezdí do Vigantic, Hážovic, Hutiska-Solance i na Bečvy,své klienty má i v Tylovicích. Telefon:605 039 628, ZdenkaKubjatova@seznam.cz
Mobilní kadeřnické služby provozuje také Tereza Krutílková z Valašského Meziříčí, která za klienty jezdí až do 30kilometrové vzdálenosti. Její telefon je 777 190 854, e-mail:tereza.krutilkova@seznam.cz

Rozvoz pečiva do domácností
chleb_500.jpgManželé Helena a Radek Bortlovi ze Zašové už patnáct let rozvážejí do domácností pečivo. Mimo jiné také do Tylovic, kde mají nyní kolem desítky zákazníků z řad seniorů, rodin s dětmi apod. „Službu zajišťujeme šest dnů v týdnu. Večer v jedenáct hodin vždy vyzvedáváme čerstvé výrobky z pekáren v Lešné, Valašském Meziříčí a Dolní Bečvě, připravíme je na rozvoz a kolem jedné hodiny ráno už objíždíme rajón,“ uvedla Helena Bortlová. Své věrné zákazníky mají nejen v Tylovicích, ale i v Hutisku-Solanci, Dolní, Prostřední a Horní Bečvě, Rožnově, Zubří a také na Valašskomeziříčsku. V nabídce mají různé druhy chlebů, rohlíků, sladkých koblih a dalších výrobků, které zhotovují tři spolupracující pekárny. Ceník obsahuje přes dvacet položek.
Máte-li o tuto službu zájem, stačí se objednat telefonicky nebo požádat o aktuální nabídku e-mailem.
 A kam se pečivo ukládá? Do speciální schránky, kterou vám Bortlovi přivezou a pověsí na místo, jež si spolu dohodnete.
Telefon: 733 768 299, 
KubejovaH@seznam.cz

Kosení trávy, stříhání stromů, úklid sněhu
str_stromu.jpgMichal Slovák z Tylovic se specializuje na zahradnické služby. Rád tylovským spoluobčanům pokosí zahradu, ostříhá stromky, keře a živé ploty. Na podzim pohrabe listí a v zimě pomůže s úklidem sněhové nadílky.
Telefon: 777 909 216, zahradyrpr@email.cz


 

Hodinový manžel pomůže v domácnosti
kresba_udrzbar.jpgTomáš Pšenica ze Zubří je vyučený elektrikář a slaboproudař. Rád dojede do Tylovic a opraví kapající kohoutky, složí poličky či skříně a vykoná i jiné drobné údržbářské práce. Snaží se být lidem nápomocen. Když třeba seniorovi nefunguje televize a potřebuje už vyměnit, naloží ho do auta a zajede s ním do obchodu koupit televizi novou.
Telefon: 776 620 111

Masáže i pedikúra 
masaz.jpgMarcelka Losová z Tylovic je fyzioterapeutkou, jejíž masáže vám krásně uvolní svaly a pak se cítíte jako znovuzrození. Je-li člověk upoután na lůžko, paní Marcelka v těchto případech klienta navštíví i v jeho domácím prostředí.
U paní Losové se lze objednat i na pedikúru.
Telefon: 603 564 169

 

Stodůlkovo menu 
boruvky.jpgKaždý den rožnovský kuchař Roman Stodůlka vaří pro seniory a další strávníky v jídelně, která se nachází ve dvoře České pošty na Záhumení. Tam také obědy od 11 do 13 hodin vydává. Od pondělí do pátku připravuje polévku a k ní tři druhy jídel, v sobotu a neděli vaří „jen“ polévku a jedno hlavní jídlo. Kdo má problém s chůzí, tomu Stodůlkova kolegyně Zlata Krhutková jídlo doveze až domů. 
Telefon:728 242 234, roman.stodulka@valachnet.cz

Taxi - zvýhodněná sazba za jízdu po městě
taxi.jpgZa jednu jízdu po Rožnově zaplatíte 40 korun. Tato taxa je nejen pro seniory, ale i pro širokou veřejnost. Přitom nezáleží, kolik pasažérů v  autě jede. Taxi provozuje Josef Vyňuchal, který Rožnovákům tuto zvýhodněnou sazbu nabízí od léta 2016. "Taxi není třeba objednávat jeden den dopředu. Může se ale stát, že jsem někde zrovna na výjezdu, v tom případě vypomůže můj kolega," uvedl pro tylovice.cz Josef Vyňuchal.
Telefon:775 696 000, 608 004 656

 

Čištění osobních aut i náhrobků
nahrobek.jpgNetradiční službu nabízí sociální podnik Palomino z Valašského Meziříčí, který zaměstnává hendycapované občany. V našem regionu čistí hroby, náhrobky a pomníky, na něž pak impregnují speciální nanotechnologický postřik. Tato ochranná vrstva je daleko účinnější proti dešti a dalším nepříznivým povětrnostním i jiným vlivům. Jak uvedl ing. Jaroslav Stančík, vedoucí sociálního podniku, senioři často přichází s prosbou o vyčištění auta. „Stačí ho přivézt k nám do Palomina ve Valašském Meziříčí a my už se o očistu motorového vozidla postaráme – včetně jeho interiéru. I v tomto případě používáme speciální nanotechnologický postřik, který dokáže lépe vzdorovat špíně,“ dodal inženýr Stančík.
Telefon:
733 555 130, e-mail:služby@palominovm.cz,palominovm.cz