Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomáháme seniorům

Přinášíme informace o službách, které lidé z Tylovic nebo blízkého okolí poskytují seniorům. Tylovjané, víte-li o někom, kdo je ochoten starším spoluobčanům pomoci (třeba s úklidem, běžným nákupem apod.), napište, kontakt rádi zveřejníme. 

Kadeřnické a holičské služby u vás doma
strihani-vlasu.jpgMobilní kadeřnictví je stále více rozšířenou variantou, kterou využívají senioři a další občané se sníženou pohyblivostí. Své zákazníky doma navštěvuje například Zdenka Kubjátová ze Zašové. Jezdí do Vigantic, Hážovic, Hutiska-Solance i na Bečvy,své klienty má i v Tylovicích. Telefon:605 039 628, ZdenkaKubjatova@seznam.cz
Mobilní kadeřnické služby provozuje také Tereza Krutílková z Valašského Meziříčí, která za klienty jezdí až do 30kilometrové vzdálenosti. Její telefon je 777 190 854, e-mail:tereza.krutilkova@seznam.cz

Rozvoz pečiva do domácností
chleb_500.jpgManželé Helena a Radek Bortlovi ze Zašové už dvacet let rozvážejí do domácností pečivo. Mimo jiné také do Tylovic, kde rovněž mají své věrné zákazníky z řad seniorů, rodin s dětmi apod. „Službu zajišťujeme šest dnů v týdnu. Večer v jedenáct hodin vždy vyzvedáváme čerstvé výrobky z pekáren v Lešné a Dolní Bečvě, připravíme je na rozvoz a kolem jedné hodiny ráno už objíždíme rajón,“ uvedla Helena Bortlová. Své věrné zákazníky mají nejen v Tylovicích, ale i v Hutisku-Solanci, Dolní, Prostřední a Horní Bečvě, Rožnově, Zubří a také na Valašskomeziříčsku. V nabídce mají různé druhy chlebů, rohlíků, sladkých koblih, vanilkových věnečků, vánoček a dalších výrobků. 
Máte-li o tuto službu zájem, stačí se objednat telefonicky nebo požádat o aktuální nabídku e-mailem.
 A kam se pečivo ukládá? Do speciální schránky, kterou vám Bortlovi přivezou a pověsí na místo, jež si spolu dohodnete.
Telefon: 733 768 299

Kosení trávy, stříhání stromů, úklid sněhu
str_stromu.jpgMichal Slovák z Tylovic se specializuje na zahradnické služby. Rád tylovským spoluobčanům pokosí zahradu, ostříhá stromky, keře a živé ploty. Na podzim pohrabe listí a v zimě pomůže s úklidem sněhové nadílky.
Telefon: 777 909 216, zahradyrpr@email.cz


 

 

Masáže i pedikúra 
masaz.jpgMarcelka Losová z Tylovic je fyzioterapeutkou, jejíž masáže vám krásně uvolní svaly a pak se cítíte jako znovuzrození. Je-li člověk upoután na lůžko, paní Marcelka v těchto případech klienta navštíví i v jeho domácím prostředí.
U paní Losové se lze objednat i na pedikúru.
Telefon: 603 564 169

 

Stodůlkovo menu 
boruvky.jpgKaždý den rožnovský kuchař Roman Stodůlka vaří pro seniory a další strávníky v jídelně, která se nachází ve dvoře České pošty na Záhumení. Tam také obědy od 11 do 13 hodin vydává. Od pondělí do pátku připravuje polévku a k ní tři druhy jídel, v sobotu a neděli vaří „jen“ polévku a jedno hlavní jídlo. Kdo má problém s chůzí, tomu Stodůlkova kolegyně Zlata Krhutková jídlo doveze až domů. 
Telefon:728 242 234, roman.stodulka@valachnet.cz

Seniortaxi
taxi.jpg

Od 1. září 2018 jezdí pro rožnovské seniory ve věku nad 65 let seniortaxi. Šestkrát měsíčně mohou naši starší spoluobčané využívat tuto službu při návštěvě lékaře, pošty nebo úřadu. Podmínkou je vyřízení Seniorkarty na Městském úřadu v Rožnově pod Radh. Cena za jednu jízdu je 20 korun.  
Telefon:595 391 138 - objednává se minimálně jeden den dopředu

Čištění osobních aut i náhrobků
nahrobek.jpgNetradiční službu nabízí sociální podnik Palomino z Valašského Meziříčí, který zaměstnává hendycapované občany. V našem regionu čistí hroby, náhrobky a pomníky, na něž pak impregnují speciální nanotechnologický postřik. Tato ochranná vrstva je daleko účinnější proti dešti a dalším nepříznivým povětrnostním i jiným vlivům. Jak uvedl ing. Jaroslav Stančík, vedoucí sociálního podniku, senioři často přichází s prosbou o vyčištění auta. „Stačí ho přivézt k nám do Palomina ve Valašském Meziříčí a my už se o očistu motorového vozidla postaráme – včetně jeho interiéru. I v tomto případě používáme speciální nanotechnologický postřik, který dokáže lépe vzdorovat špíně,“ dodal inženýr Stančík.
Telefon:
733 555 130, e-mail:služby@palominovm.cz,palominovm.cz