Sbor dobrovolných hasičů v Tylovicích zve spoluobčany na již tradiční posezení u gulášů a piva. Koná se v sobotu 8. září 2018 od 16 hodin na Dolině. Těšit se můžete na zvěřinový a hovězí gulášek a také na kapelu Arrion, která k tanci a poslechu začne hrát od 18 hodin. (MTA)

3. 9. 2018
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Tylovjan Antonín Slovák kandiduje do komunálních voleb v Rožnově

Nikdy jsem politickou scénu nerozlišoval podle toho, jestli je pravicová nebo levicová. Vždy jsem si vážil a měl respekt k lidem, kteří věci uměli posunout dopředu. Takže jestli vpravo nebo vlevo, je mi jedno. Když chcete dojet do cíle, taky musíte jet někdy vpravo a někdy vlevo, ale základem je jet dopředu.“ To jsou slova Ing. Antonína Slováka, který se stal lídrem sdružení Nezávislých a Soukromníků pro podzimní komunální volby v Rožnově. Celý rozhovor si můžete přečíst zde. (MTA)

21. 8. 2018

Ohlédnutí za víkendovou hasičskou soutěží

V sobotu 18. srpna 2018 se již po osmé konala pohárová soutěž v požárním útoku mužů a žen v Rožnově pod Radhoštěm, jenž byla zároveň devátým kolem Valašské hasičské ligy v požárním útoku. Pořádajícím byl sbor dobrovolných hasičů z místních Tylovic, který připravil tuto soutěž již tradičně v městském parku u hudebního altánu.

Letošní ročník navštívilo dvacet čtyři soutěžících družstev. Konkrétně čtrnáct družstev mužů, šest družstev žen a čtyři družstva mužů nad pětatřicet let. Ani letos nás nezklamali naši slovenští kolegové a dobří přátelé z DHZ Makov.

Jako každý ročník, byl i tento zahájen slavnostním nástupem, kterého se účastnil starosta města Ing. Radim Holiš, náměstek starosty okresního sdružení hasičů Vsetín Pavel Solanský, člen výboru okrsku č. 3 Jaroslav Novotný a také starosta pořádajícího sboru Jan Křenek. Po slavnostním zahájení se uskutečnila porada velitelů družstev s rozhodčími a před půl třetí se začalo závodit. Ti nejlepší se později mohli těšit z pohárů, věcných cen a peněžních odměn.

V průběhu soutěže byla k vidění spousta krásných požárních útoků. Nejlepšího času celého dne v kategorii mužů docílilo družstvo Podhradní Lhoty. Pohár vítězů tak po dvou letech odcestoval do okresu Kroměříž. Za kluky z Podhradky se zařadilo družstvo z Velké Lhoty a dále muži z Lešné. Domácí družstva „A“ i „B“ se také letos klání účastnila. Bohužel štěstěna nám tento rok úplně nepřála a tak domácí „A“ tým bral čtvrtou, bramborovou příčku a kluci z „B“ týmu se umístili těsně za prvních šest hodnocených míst, na příčku sedmou. V ženské kategorii zvítězilo družstvo z Velké Lhoty. Druhé místo obsadilo družstvo Komárovic a třetí pak zůstaly holky z Loukova. Kategorii mužů nad pětatřicet let ovládla družstva z Vlčovic. Tým „A“ soutěž v této kategorii vyhrál, tým „B“ pak obsadil třetí příčku. Mezi tato dvě družstva se podařilo vměstnat pouze pánům z Pozděchova.

Celková atmosféra i díky krásnému letnímu počasí byla skvělá, stejně jako výsledky soutěžních družstev. Tímto bych chtěl pořádající sbor dobrovolných hasičů z Tylovic moc poděkovat všem zúčastněným, jak fanouškům, tak i soutěžícím a v neposlední řadě všem, kteří se podíleli na organizaci  soutěže. Poděkování také patří městu Rožnovu pod Radhoštěm za to, že umožňuje pořádat pohárovou soutěž na tak krásném a pro požární sport velmi neobvyklém a atraktivním místě. V příštím roce se budeme moc těšit na vaši účast i podporu.
                                                                                                                                                            Ondřej Jurča, SDH Tylovice, foto:Martin Jurajda
Fotky Martina Jurajdy z hasičské soutěže si můžete prohlédnout zde.

21. 8. 2018

Seniortaxi začne jezdit 1. září. Vyřiďte si ROSENKU.

Od 1. září 2018 začne po Rožnově jezdit seniortaxi. Šestkrát měsíčně mohou naši starší spoluobčané ve věku nad 65 let využívat tuto službu při návštěvě lékaře, pošty nebo úřadu. Cena za jednu jízdu je 20 korun. Seniortaxi se objednává minimálně jeden den dopředu na telefonním čísle 595 391 138.

K využívání služeb Seniortaxi je zapotřebí si vyřídit tzv. ROSENKU – Rožnovskou seniorskou kartu. Jak uvedla Hana Cábová z Městského úřadu v Rožnově, o kartu si již zažádalo 300 zájemců. ROSENKA totiž bude sloužit nejen pro Seniortaxi, ale bude mít také  jiné výhody.  (MTA)

20. 8. 2018

Sbor dobrovolných hasičů v Tylovicích pořádá v sobotu 18. srpna hasičskou soutěž

Tylovičtí hasiči zvou své spoluobčany a další příznivce na pohárovou soutěž v požárním útoku, kterou pořádají v sobotu 18. srpna 2018 v rožnovském parku u jezírka. První družstvo startuje ve 14.15 hodin. Je to již sedmý ročník sportovního klání O pohár rožnovského starosty. (MTA)